Nejdříve bude potřeba splnit 2 úkoly:
1.Udělat 2 fotky – zepředu a zboku, nahrát je na svůj profil
2.Provést samostatnou diagnostiku obličeje, krku a dekoltu.
Tracker (sledování návyků)
Close
Tady se můžete zeptat na jakoukoli otázku a já vám na ni co nejdříve odpovím
Den 1: Trapézy
Manuální masážní techniky
Začínáme uvolněním trapézových svalů. Ztuhlé trapézy brání normální cirkulaci krve a výživě tkání zevnitř, brání odtoku lymfy, zkracují náš krk, také mají vliv na polohu hlavy v prostoru. Napětí v těchto svalech vede k předsunu hlavy dopředu. Trapézy mají 3 časti, ale manuálními technikami my máme možnost pracovat pouze s horní třetinou.
Prosím o maximální soustředění během masáží:

pokud najdete bolestivá místa, přeskakující svaly, místa ztuhlosti, pokud nebudete moct provést nějakou techniku, to znamená, že jste objevily svoji problémovou zónu, která vyžaduje více pozornosti. Vy můžete udělat více opakovaní jednotlivých technik do pocitu úlevy. Během následujících 2-3 týdnů se vracejte k těmto technikám pravidelně, abyste odstranily spazmus ze svalů.
Masáž pomocí gua sha:
Číňané často připodobňují proudění krve cévami a proudění energie drahami k jevům, které vidíme v přírodě... Představte si cévy jako koryto řeky, ve kterém proudí krev–voda. Koryto je zanesené bahnem a voda je zkalená nečistotami, které v průběhu svého života po cestě nasbírala, teče pomalu a její konzistence je hustá. A my začneme masáží guasha koryto a vodu čistit. Dle západní medicíny při masáži dochází ke stimulaci cirkulace v kapilárách. Kapiláry propojují tepny a žíly, mají malý průměr a tvoří hustou síť. Přes jejich stěnu dochází k prostupu látek do tkání – k látkové výměně.
Některé z nich jsou v klidu a uzavřené a otevírají se až při práci, ve chvíli kdy začnou do zapojeného svalu přivádět živiny. Pro tyto jejich vlastnosti v nich snadno může docházet ke stagnacím krve nebo čchi (životní energie). Při poškrabování těla speciální destičkou se objevuje výsev. Výsev se projeví v různých místech, v různé intenzitě a formě. Výsev ukazuje na stupeň stagnace čchi a krve v těle. Mizí podle intenzity během několika hodin, u tmavých výsevů je potřeba počítat s tím, že k vymizení dojde až za několik dnů. Existují různé druhy destiček, pro obličej jsou nejpohodlnější ve tvaru srdce.
Jak vybrat destičku:
Destička se musí Vám líbit. Má se s ní dobře pracovat, musí být pohodlná pro Vás, pohodlně „ležet“ v ruce. Neměla by být příliš malá. Nesmí mít na sobě praskliny nebo odštěp, aby nedošlo ke zránění. Užší hrana destičky (metalická destička) je určená spíš pro lidí s větší vrstvou podkožního tuku – bude pracovat hlouběji, širší hrana destičky (z přírodního kamene, dřevěné) je pro „hubené obličeje“ – bude jemnější. Pro nováčky se doporučuje destička s širší hranou, tedy z přírodního kamene nebo dřeva. Na tomto kurzu budeme pracovat několika technikami: lokální – na odstranění spazmů, při kterých nebudeme potřebovat masážní prostředek, budeme pracovat na suchou čistou kůži. Pak budou i škrabací techniky, zde bude důležité dobré klouzání, proto je nutné použit olej, skvalan, měkký enzymatický peeling.
Kontraindikace k masážím
pomoci gua sha:
1
Jakékoliv exantémy (výražky) nebo onemocnění kůže v akutním stadiu (včetně růžovky, akné);
2
Po chemickým peelingu, než se pleť zhojí;
3
Onemocnění krve, poruchy srážlivosti, snížené hodnoty krevních destiček, užívaní léků na ředění krve;
4
Po aplikaci botoxu nebo nití, pracovat můžete po konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem;
5
Méně, než 3 týdny po implantaci zubů;
6
Akutní respirační onemocnění, horečnaté stavy, herpetická infekce;
7
Nedostatečně léčená arteriální hypertenze;
8
Dekompenzovaná autoimunitní onemocnění;
9
Akutní onemocnění štítné žlázy;
10
Neprovadějte masáže na mateřských znaménkách, vždy je obcházejte.
Gua sha masáž
Made on
Tilda