Den 6: Platysma (podkožní sval krku)
Manuální masážní techniky
Close
Tady se můžete zeptat na jakoukoli otázku a já vám na ni co nejdříve odpovím
Platysma nebo podkožní sval krku - tomuto svalu se říká sval mládí. První estetické změny se projevují v této oblasti. Podkožní sval krku je největším mimickým svalem, začíná v měkkých tkáních v oblasti
2. mezižebří a vplétá se do fascií žvýkacích svalů a do svalů, co stahují ústní koutky. Funkce tohoto
svalu – ovládat napětí kůže krku v souladu s pohyby krku. Tento sval nemá ani začátek ani úpon na
kost, je pevně spojen s kůži, proto když sebe uštípnete kdekoliv na krku, vždy s kůži v řase bude i
platysma. V kombinaci s poruchou statiky krční páteře platysma se podílí na vzniku buldočích
tvářiček, ochablosti předozadní strany krku.
Nezapomínáme, že začátek podkožního svalu krku je v oblasti dekoltu, proto pokud krk je vaše problémová zóna, pracujte komplexně a nevynechávejte oblast dekoltu. Také připomínám o nutnosti se soustředit na vlastní pocity: místa, kde cítíte diskomfort, pocit utažení, kde nemůžete uchopit tkáně – to jsou místa, kde musíte pracovat více a častěji. Kromě toho, vzhled platysmy a celého krku velmi ovlivňuje držení v oblasti krční páteře, proto velmi doporučuji zapojit cviky na zlepšení statiky krční páteře (rozcvička, protažení, posíleni hlubokých šíjových svalů, uvolnění krčních svalů pomoci tenisového míčku)
Gua sha masáž

JAK VYTVOŘIT SVOU INDIVIDUÁLNÍ SESTAVU

Jsi absolvovala první blok na oblast krku a dekoltu. Během tohoto týdne Jsi se seznámila s velkým množstvím technik.

Připomínám, pokud během masáže jsi odhalila bolestivost, přeskakování tkání, kuličky nebo se Ti nedařilo uchopit tkáně – poznamenej si tyto zóny a techniky, pomoci kterých Jsi to odhalila. Zopakuj je všechny, tohle bude mapka zón, na které bys se měla soustředit nejvíce. Dávej si pozor na správnou techniku a dle časových podmínek snaž se je opakovat co nejčastěji během dalších 2-3 týdnů nebo do pocitu vymizení bolesti. Tvým cílem by mělo být vytvoření vlastní sestavy bez nutnosti se vracet k videím. Nezapomínej i odpočívat.

Pokud budeš mít jakékoliv dotazy nebo nejasnosti – napiš mi, vždy Ti pomůžu.

Made on
Tilda